Co możemy osiągnąć?

FAQ

Jak wygląda zabieg?

Zabieg odbywa się w specjalnie skonstruowanej komorze hiperbarycznej pod okiem wykwalifikowanej kadry, co zapobiega działaniom niepożądanym i zapewnia całkowite bezpieczeństwo pacjentów – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zabieg tlenoterapii w Impulsie Zdrowia trwa 90 minut. Całkowita ilość zabiegów dla poszczególnych pacjentów jest indywidualna w zależności od rozpoznanego schorzenia i zaleceń. Sesje odbywają się w komorze hiperbarycznej w ciśnieniu 1,3 ATA. Mali pacjenci w komorze hiperbarycznej przebywają z opiekunem, np. mamą, tatą czy babcią. Na zewnątrz cały czas czuwa zespół specjalistów obsługujących sprzęt i monitorujących jego pracę. Teoretycznie – aby osiągnąć najlepsze efekty – powinniśmy zaczynać od serii 10 zabiegów, zaś optymalną liczbą jest 20 sesji trwających 1,5 godziny.

Jak przygotować się do sesji?

Korzystanie z komory hiperbarycznej HBOT w Studio Impuls Zdrowia nie wymaga wdrażania żadnej specjalnej procedury. Komora pracuje przy ciśnieniu nie przekraczającym 1,3 ATA, co czyni ją całkowicie bezpieczną.

Przed zabiegiem należy spożyć lekki posiłek (najlepiej 2-3 godziny przed), przez 4 godziny przed rozpoczęciem sesji należy unikać gazowanych napojów, a w dniu zabiegu powstrzymać się od spożywania alkoholu. Osoby z nałogiem nikotynowym powinny powstrzymać się z paleniem minimum 3 godziny przed wejściem do kapsuły. Dlaczego? Palenie papierosów ogranicza efekty działania tlenoterapii hiperbarycznej blokując przechodzenie tlenu przez barierę pęcherzykową w płucach, zmniejszając przepływ krwi przez naczynia płucne i obniżenie stężenia tlenu we krwi.

Co czujemy po wejściu do komory hiperbarycznej?

Na początku zabiegu dochodzi do zwiększania ciśnienia w komorze (kompresja) i zmniejszania ciśnienia na końcu zabiegu (dekompresja). Tym wahaniom ciśnienia często towarzyszy uczucie „zatykania uszu” i przejściowe zaburzenia narządu słuchu (podobnie jak przy lądowaniu samolotem – zwykle o mniejszym nasileniu niż podczas lotu). Aby zmniejszyć te niedogodności należy: przełykać ślinę, poruszać żuchwą, poruszać głową na boki lub pochylając głowę do przodu, a także wywołując odruch ziewania. W przypadku wystąpienia uczucia bólu należy wykonywać delikatny masaż za małżowiną uszną.

Cennik Terapii hiperbarycznej

1 sesja = 90 minut

1 sesja

130 zł

3 sesje

360 zł

5 sesji

550 zł

10 sesji

550 zł

Gdzie jesteśmy?

Studio Impuls Zdrowia 

Ul. Wegi 22 A/2
Gdańsk Osowa

 666 644 695

  impuls.zdrowia20@gmail.com

Zarezerwuj termin

Chcesz poczuć działanie impulsu na własnych mięśniach? Zostaw ślad po sobie, oddzwonimy w najbliższej wolnej chwili aby ustalić plan Naszego działania !

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.